czw, 08 maja 2014

Silny kandydat w bezpiecznej uczelni

Oliwa sprawiedliwa. Blog Tomasza Struga
Aby zachować parytet, zdjęcie dotyczy innego ugrupowania :) Aby zachować parytet, zdjęcie dotyczy innego ugrupowania :) demotywatory.pl

Wiemy, że mamy kampanię wyborczą. Dlatego też buntuję się przeciwko wmawianiu, że wiec wyborczy organizowany na państwowej uczelni powinien być nazywany wykładem naukowym. To obraża Państwa i moją inteligencję!

Ciemny lud to kupi – mówił Jacek Kurski, rozpętując aferą dziadka Donalda Tuska w Wehrmachcie. Niestety, dewiza ta staje się własną dla kolejnych środowisk – również naukowych.

 „Polska bezpieczna w Unii Europejskiej? Energetyka i Finanse” – to nazwa jego wykładu, który ma zostać wygłoszony w przyszłym tygodniu przez Janusza Lewandowskiego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Skoro w tytule wykładu jest znak zapytania, to spodziewam się, że pod koniec spotkania na UG może paść odpowiedź w stylu: „Silna Polska w bezpiecznej Europie”. To hasło z którym do eurowyborów ruszyła Platforma Obywatelska. W tournée wyborcze ruszył również Janusz Lewandowski – nr 1 na pomorskiej liście PO.

W zapowiedziach wykładu, Janusz Lewandowski ma wystąpić jako (jeszcze) Komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i programowania finansowego. W każdym innym momencie byłaby to wspaniała wiadomość. TAKI wykład i osoba TAKIEGO prelegenta na naszej gdańskiej uczelni! Sam zaszczyt! Serio.

Ale teraz trwa kampania wyborcza a Janusz Lewandowski jest przede wszystkim kandydatem jednej z partii. I jak widać, świetnie odmienia przez przypadki i tryby hasło wyborcze swojego ugrupowania – również w celach naukowych.

W jakim świetle stawia to uczelnię? Ciekaw jestem Waszych komentarzy.

Wykład odbędzie się w ramach projektu Akademia EFC, inicjatywy Europejskiego Kongresu Finansowego, skierowanej do studentów i młodych absolwentów.

Szkoda, że nie poczekano z wykładem do czerwca, kiedy w Sopocie rozpoczyna się powyższy kongres.

No tak, ale wtedy będzie już po wyborach …

Tomasz Strug

 

 

PS. Bardzo zachęcam Państwa do udziału 25 maja w wyborach.

Media

Uwaga - piosenka zawiera niecenzuralne słowa TOMEK LIPINSKI & TILT

Komentarze   

0 # Doretha 2017-08-30 07:55
I used to be able to find good information from your content.


Also visit my web site :: How do you get taller?: vickeyteyler.jimdo.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
+1 # Pacjent 2014-05-11 23:47
@ Fragles: może i tak, ale każdy wie, że chodzi tylko o wybory. Gdyby szło o wykład, dobro studentow, poświęcenie dla nauki - to by politycy nie czekali miesiąc przed wyborami, tylko się regularnie pojawiali na uczelniach. A tego raczej nie ma. Wszyscy sobie przpominają o tych wzniosłych kwestiach jakos dopiero, gdy trzeba zbierać glosy. Dlatego ja bym wolal, żeby była jakaś regularność tych kontaktow politycy-uczeln ia. Inaczej to wyglada zbyt interesownie. I chyba nie jest za bardzo skuteczne. Nie mam racji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Fragles 2014-05-10 12:48
A ja się nie zgadzam z takim stawianiem sprawy. Już w wyborczej kilka dni temu było o tym, że rektor poparł prefesora co staruje w wyborach z listy PSL. I Gazeta byla tym oburzona. A ja nie. Bo rektor nie poparł, tylko zaświadczyl że ten profesor jest osobą godną zaufania. Ja mam nadzieję, że każdy profesor jest osoba godną zaufania i o każdym rektor może powiedzieć, że jest uczciwy, że jest wysokiej klasy specjalistą itp. I powinien to rektor mówić i wspierać tych, którzy podejmują działalność publiczną - także polityczną.
Marzy mi się sytuacja, gdy UG, nawiększa uczelnia w Polsce pólnocnej nie chowa głowy w piasek przed wyborami, tylko przyciąga tuzy polityki do porządnej debaty. Na pewno Lewandowski jest takim tuzem.
Jestem przeciwny rugowaniu polityki z życia i fałszywej apolityczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
0 # Maras 2014-05-10 11:36
Kurski twierdzi że tego nie powiedział /ciemny lud to kupi/.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież